آیا باطری به باطری کردن ماشین عوارض دارد؟


باتری به باتری کردن ماشین، یکی از روش های متداول برای روشن کردن ماشین است که در زمان خرابی باتری و کار نکردن باتری انجام می شود. انجام این عمل هر چند ساده، اما کاملاً اصولی باید انجام شود تا برای ماشین عوارض نداشته باشد. بهتر است کمی درباره عوارض باطری به باطری ماشین اطلاعات کسب کنید تا از اهمیت انجام اصولی این روش کاملاً آگاه شوید. رعایت نکات مهم در زمان باتری به باتری کردن به شما کمک می کند تا مجبور نشوید مدام لوازم یدکی ماشین تان را تعویض کنید. به خصوص که این روزها قیمت لوازم یدکی خودرو مدام در حال افزایش است.


نحوه باطری به باطری کردن ماشین


بعد از این که کاپوت هر دو ماشین را بالا زدید، دو قطب مثبت و منفی باتری را پیدا کنید. قطب منفی با علامت - و قطب مثبت با علامت + در باطری نشان داده می شوند. سپس سر کابل اتصال خودرو را به قطب مثبت باتری خالی و انتهای آن کابل را به قطب مثبت باتری پر وصل کنید. همین کار را با قطب های منفی باطری نیز انجام دهید. با این تفاوت که کابل منفی با رنگ مشکی تعبیه شده است. بعد از اتصال کابل ها، خودروی دارای باتری پر را روشن کنید تا باتری ها بطور خودکار شارژ را به یکدیگر منتقل کنند. این کار را تا 5 دقیقه بعد ادامه دهید. توجه کنید در این پروسه نکاتی را رعایت کنید تا عوارض باطری به باطری ماشین به حداقل برسد.


عوارض باطری به باطری ماشین 


همانطور که در ابتدا گفتیم، باتری به باتری کردن هر چند روش کارآمدی محسوب می شود اما می تواند برای خودرو شما عواقبی را به همراه داشته باشد. مانند؛
آسیب به کامپیوتر خودرو
کامپیوتر ماشین بخش مهمی از خودرو می باشد که اغلب خودروهای امروزی تحت نظارت کامپیوتر فعالیت می کنند. یکی از عوارض باطری به باطری ماشین به بسیار خطرناک هم می باشد، آسیب دیدن کامپیوتر است.
⦁خراب شدن باتری
یکی دیگر از آسیب های احتمالی این روش، خرابی باطری است. زمانی که اتصالات به درستی انجام نشوند و جامپرها به درستی جانیافتند، باطری خودرو خراب خواهد شد. و همانطور که می دانید عوارض خرابی باتری خودرو بسیار پیچیده و زیاد است و می تواند شما را برای پرداخت هزینه های سنگین تر مجبور کند.
⦁انفجار باتری
اگر جامپرها یا همان کابل های اتصال به خوبی متصل نشوند، امکان ایجاد جرقه وجود دارد. بعد از هر جرقه نیز امکان انفجار باتری ها نیز وجود دارد. ترکیدن باتری می توان خطرناکترین عوارض باطری به باطری ماشین باشد که منجر به آسیب به شما خواهد شد.


نکات مهم در باتری به باتری کردن ماشین


⦁بلافاصله بعد از شارژ شدن باتری، حتماً باتری ها را از یکدیگر جدا کنید.
⦁کابل استاندارد می تواند به شما کمک کند تا اتصالات به درستی و بدون احتمال آسیب انجام شوند.
⦁کابل قرمز مختص به قطب مثبت و کابل مشکی مختص به قطب منفی است. این نکته بسیار مهم می باشد.
⦁عمل باطری به باطری را بیش از 5 دقیقه طول ندهید. 5 دقیقه بعد از شارژ شدن باتری ها، اتصالات را جدا و خودرو را روشن کنید. بعد از امتحان کردن اگر متوجه شدید که باتری به درستی پر نشده است، مجدداً باتری ها را برای 5 دقیقه بعدی متصل کنید.

مهم ترین نکته در باتری به باتری خودرو


به جز نکاتی که در بالا بیان کردیم، اگر همچنان می خواهید تا از سایر عوارض باطری به باطری ماشین در امان بمانید، زمان خرید باتری حتماً از باتری های مرغوب و با کیفیت تهیه کنید. شاید در زمان خرید مجبور به پرداخت کمی هزینه بیشتر بشوید. اما مطمئن باشید تا این هزینه به شما کمک می کند تا مدت ها از شر خرابی باتری خلاص می شوید. باتری یکی از لوازم یدکی ماشین است که کاملاً مهم و کاربردی می باشد. در همین راستا می توانید خرید قطعات خودرو را از فروشگاه آنلاین لوازم یدکی X انجام بدهید تا از بابت کیفیت قطعات خیالتان کاملاً آسوده باشد.