7l446PYZ

کلاچ پنکه پرادو

16210-31021

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
11,017,500 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

کلاچ پنکه پرادو مدل 31021-16210 ساخت ژاپن

کلاچ پنکه پرادو که از خانواده تویوتا است، یک قطعه مهم در سیستم خنک کننده موتور است. وظیفه اصلی کلاچ پنکه این است که مدیریت حرکت و چرخش پنکه خنک کننده موتور را بر عهده داشته باشد.
کلاچ پنکه در واقع یک دستگاه مکانیکی است که به شافت پنکه متصل می‌شود. طراحی کلاچ پنکه به گونه‌ای است که می‌تواند حرکت پنکه را کنترل کند و در صورت لزوم، جریان هوای بیشتری را ایجاد کند یا کاهش دهد.
وقتی موتور خودرو روشن می‌شود، کلاچ پنکه فعال شده و شروع به چرخش می‌کند. در این حالت، پنکه با سرعت ثابت و متصل به موتور چرخش می‌کند و جریان هوای کافی را به رادیاتور ارسال می‌کند تا حرارت موتور را کاهش دهد.

کلاچ پنکه پرادو


در صورتی که موتور بیش از حد گرم شود، کلاچ پنکه به طور خودکار و با استفاده از مکانیزم داخلی خود، جریان هوا را افزایش می‌دهد. این افزایش جریان هوا باعث سرعت بیشتر پنکه می‌شود و در نتیجه، حرارت موتور را به طور موثرتری تخلیه می‌کند. هنگامی که موتور خنک شود، کلاچ پنکه به حالت عادی باز می‌گردد و پنکه با سرعت ثابت خود چرخش می‌کند.
با استفاده از کلاچ پنکه، مصرف انرژی موتور و در نتیجه سوخت مصرفی نیز کاهش می‌یابد زیرا پنکه فقط در صورت نیاز و به میزان لازم چرخش می‌کند. همچنین، استفاده از کلاچ پنکه برای کنترل دمای موتور و جلوگیری از افزایش حرارت غیر ضروری، به صرفه‌ترین روش است.
در نتیجه، کلاچ پنکه پرادو به عنوان قسمتی از سیستم خنک کننده موتور، برای بهینه‌سازی عملکرد خنک کننده و حفظ دمای مناسب موتور استفاده می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...